Nauka języka obcego – kiedy warto ją rozpocząć?

Bez wątpienia w tych czasach znajomość języków obcych jest niezbędne. Warto w związku z tym uczyć maluchy innego języka od małego. Przedszkole anglojęzyczne w Krakowie da dziecku możliwość poznania drugiego języka bardzo szybko. Kraków, Warszawa, Gdańsk to jedynie jedne z miejsc gdzie znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem aby dowiedzieć się więcej informacji o nauce języka angielskiego przez dzieci.

Jak dziecko uczy się języka?

Najmłodsi uczą się języków zarówno w sposób symultaniczny oraz w sposób następczy. Pierwszy sposób dotyczy dzieci dwujęzycznych, natomiast sposób następczy dotyczy do pozostałych dzieci.

Kiedy zacząć naukę języka obcego?

Jeśli chodzi o naukę języka obcego to im wcześniej tym będzie lepiej. Niektórzy eksperci mówią że już kilkumiesięczne niemowlęta mogą zacząć naukę angielskiego. Jest to spowodowane tym, że do 9-12 miesiąca maluch słyszy i rozróżnia wszystkie dźwięki każdego języka obcego. Po tym okresie maluch koncentruje się tylko na głoskach, używanych wokół niego. Celem uniknięcia zaniknięcia tej wrażliwości powinno się zapewnić dziecku szansę do jej słuchania.

Nauka języka obcego – dlaczego warto zacząć w młodym wieku?

Niektórzy nadal wierzą w mit że dzieci nie mogą przyswoić wystarczającej ilości informacji, tak by nauka była sensowna. Jest to oczywiście kłamstwo, z tego powodu, że nauka języka obcego najmłodszych niesie za sobą wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dziecka świetną zabawą,
nauka od maleńkości to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym jest idealnym treningiem dla mózgu dziecka, bo pozwala rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to wielki atut w dorosłym życiu,
zajęcia dodatkowe z języka obcego to także szansa aby nawiązać nowe przyjaźnie.

Jakie wyróżniamy etapy nauki języka obcego?

Pamiętaj że nie zawsze idzie gładko. Każdy maluch jest inny i w swoim tempe uczy się języka obcego. Niemniej jednak zwykle po dłuższym czasie dziecko nabiera pewności siebie i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje zwroty w języku obcym a także zapamiętuje akcent. Miejmy w pamięci że w początkowym okresie nie należy zaczynać z nauką gramatyki.

Ilu języków obcych uczyć dziecko jednocześnie?

Masz w planach, aby wychować poliglotę? Twój maluch wykazuje duże zainteresowanie językami obcymi? W takim przypadku warto pomyśleć nad przyswajaniem kolejnego języka przez malucha. Jaka jest maksymalna ilość języków obcych które dziecko powinno się uczyć. Dwa dodatkowe języki na takim etapie to maksymalna liczba, z tego względu, że nauka kolejnych będzie problematyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.