Holandia - PROWADZENIE FIRMY W HOLANDII

2013-10-11 18:43:17, komentarzy: 0

HOLANDIA

 

 

 

PROWADZENIE FIRMY W HOLANDII

 

 

 

Rodzaje prowadzenia działalności w Holandii:

 


Jednoosobowa działalność gospodarcza (eenmanszaak) -  chcąc pracować jako osoba samozatrudniona musisz udać się do holenderskiej Kamer van Koophandel (Izba Handlowa). Musisz mieć ze sobą ważny paszport, oświadczenie o niekaralności, poświadczone świadectwo urodzenia, zdjęcie paszportowe, ubezpieczeie zdrowotne i środki finansowe na pobyt w Holandii. Powinieneś mieć kilku zleceniodawców i własne narzędzia do wykonywania działalności. Rozpoczęcie działalności najlepiej zgłosić do w KvK na tydzień przed lub po rozpoczęciu działalności.

Pamętaj, że  Holandii osoby samozatrudnione nie podlegają obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym na wypadek bezrobocia, choroby i niezdolności do pracy. Musisz sam w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych wykupić indywidualne ubezpieczenia w tym zakresie.

Samozatrudniony jest zobowiązany do płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Przedsiębiorca odpowiada całym majątkiem – również majątkiem współmałżonka za zobowiązania firmy.


Spółka jawna (vennootschap onder firma, V.O.F.) - ta spółka nie posiada osobowości prawnej, jej założycielami mogą być dwaj lub więcej udziałowcy, którzy dają kapitał zakładowy. Do powstania spółki nie musi istnieć forma pisemna mówiąca o prawach i obowiązkach wspólników sporzadzona przez notariusza. 


Spółka z o.o.(Besloten Vennootschap B.V.) - jest spółką kapitałową posiadająca osobowość prawną. Założyciel powinien otrzymać zgodę na jej otwarcie w Holandii i wnieść kapitał lub aport rzeczowy w wysokości 18 152 euro. Udziały mozna zbyć imiennie u notariusza w formie aktu notarialnego. Umowę spółki trzeba sporządzic u notariusza. 


Polacy mieszkający w Holandii często decydują się na założenie firmy w postaci samozatrudnienia. Jest tam zarejestrowanych ponad 2200 takich firm. 

 


POZOSTAŁE TEMATY: Holandia
« POWRÓT do MENU BLOGA

Dodaj nowy komentarz

Sprawdź wybrane państwo: 


Facebook ogłoszenia w grupie:       

Jeżeli chcesz zamieścić ogłoszenie na facebooku. Szukaj tam grupy:

            Ogłoszenia w UE     NAJLEPSZE OFERTY ZAMIESZCZONE W GRUPIE NA FACEBOOKU OGŁOSZENIA w EU

EURO-DANE :: to strona o gospodarce i wskaźnikach określających wartość wzrostu gospodarczego, wzrost poziomu cen, populacji, osób pozostających bez zatrudnienia, mówiąca o ilości osób zatrudnionych, najważniejszych budowach infrastrukturalnych, finansach, budżecie, wynagrodzeniach, wydajności pracy, giełdzie papierów wartościowych, w takich krajach jak:

Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, 
Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, 
Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Źródła: Dane dotyczące opisów: poziomu życia, prowadzenia firmy, opieki socjalnej w poszczególnych krajach UE, zostały uzyskane z informacji zamieszczonych na portalach:
www.eures.europa.eu
www.ec.europa.eu
www.eurodesk.pl

 BLOG 
Mieszkam w UE  

BLOG o 28 państwach UE i świadczeniach określających:

- poziom życia
- podatki
- opiekę i pomoc socjalną
- założenie firmyTworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych