Szwecja - PROWADZENIE FIRMY W SZWECJI

2013-10-12 06:59:28, komentarzy: 0

SZWECJA

 

 

PROWADZENIE FIRMY W SZWECJI

 

 

ZAPRASZAM DO WPISÓW NA TEMAT WARUNKÓW PROWADZENIA FIRMY.

  

 

Formy prowadzenia działalności w Szwecji

Obywatele Unii Europejskiej posiadają prawo do zakładania w Szwecji przedsiębiorstw jako:

 


Przedsiębiorca jednoosobowy (Enskild näringsidkare) - jako samozatrudniony odpowiadasz za zobowiązania firmy całym majątkiem. Jako przedsiębiorca masz prawo zaliczania zysków na poczet inwestycji w następnych latach i podobnego rozliczania deficytu rocznego. Ta forma działalności w Szwecji jest popularna wśród Polaków. 


Prowadzenie działalności gospodarczej w Szwecji na zasadzie samozatrudnienia wymaga uzyskania pozwolenia na pobyt. Dla uzyskania pozwolenia należy złożyć w Urzędzie d/s Migracji Migrationsverket certyfikat rejestracji przedsiębiorstwa. Aby zarejestrować działalność konieczne jest uzyskanie numeru statystycznego oraz numeru VAT w Urzędzie Skarbowym. W tym celu musisz złożyć następujące dokumenty: 

  • wniosek podatkowy dla przedsiębiorców zagranicznych (formularz SKV4632)- informację w języku polskim o sposobie wypełnienia wniosku na stronie www.skatteverket.se
  • poświadczoną kopię paszportu,
  • zaświadczenie z urzędu podatkowego o braku zaległości podatkowych oraz z ZUS o braku zaległości w regulowaniu opłat socjalnych. 

 


Spółka prawa cywilnego (Enkelt bolag) - spółka ta nie posiada osobowości prawnej. Mogą ją założyć minimum dwie osoby. Potrzebna jest umowa pomiędzy wspólnikami. Najczęściej jest wykorzystywane w budownictwie i podpisują ją podwykonawcy. Wspólnicy odpowiadają za długi firmy własnym majątkiem. Spółka ta jest rejestrowana na formularzu 907.

 


Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Aktiebolag, w skrócie AB) -  jest najbardziej wygodną i efektywną formą przedsiębiorstwa. Można zakupić gotowca od firm specjalizujących się w organizacji i rejestracji spółek - tzw spółkę uśpioną i dokonać zmian, tak aby spełniała wymagania nowego właściciela. 
POZOSTAŁE TEMATY: Szwecja
« POWRÓT do MENU BLOGA

Dodaj nowy komentarz

Sprawdź wybrane państwo: 


Facebook ogłoszenia w grupie:       

Jeżeli chcesz zamieścić ogłoszenie na facebooku. Szukaj tam grupy:

            Ogłoszenia w UE     NAJLEPSZE OFERTY ZAMIESZCZONE W GRUPIE NA FACEBOOKU OGŁOSZENIA w EU

EURO-DANE :: to strona o gospodarce i wskaźnikach określających wartość wzrostu gospodarczego, wzrost poziomu cen, populacji, osób pozostających bez zatrudnienia, mówiąca o ilości osób zatrudnionych, najważniejszych budowach infrastrukturalnych, finansach, budżecie, wynagrodzeniach, wydajności pracy, giełdzie papierów wartościowych, w takich krajach jak:

Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, 
Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, 
Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Źródła: Dane dotyczące opisów: poziomu życia, prowadzenia firmy, opieki socjalnej w poszczególnych krajach UE, zostały uzyskane z informacji zamieszczonych na portalach:
www.eures.europa.eu
www.ec.europa.eu
www.eurodesk.pl

 BLOG 
Mieszkam w UE  

BLOG o 28 państwach UE i świadczeniach określających:

- poziom życia
- podatki
- opiekę i pomoc socjalną
- założenie firmyTworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych